A LIGA FSG ZRENjANIN – NAFTAGAS SE OSAMIO NA VRHU, RUSANDA NA ZAČELjU

Na Gradnulici završeno remijem
U Boki se očekivalo da domaći lako završe posao, ali je ipak do pobede Naftagas došao uz više zalaganja. Strelci za domaćina bili su Zoran Manger u 19. i Siniša Fodor u 75. minutu. Lehel, prvi pratilac Naftagasa, bio je siguran protiv komšija iz Ečke. Na završetku prvog poluvremena strelac je bio Saša Ivanov, a pred kraj utakmice gol je dao Stefan Lončarski.
Potisje je odigralo dramatičnu utakmicu sa OFK Gradnulicom. Domaćin je prvo tražio penal na samom startu meča zbog igranja rukom nekog od igrača iz Knićanina. Gosti su poveli do poluvremena sa 0:2, a strelci su bili Dejan Marinković i kapiten Dalibor Stojković. Očekivalo se da će lako da privedu utakmicu kraju, jer se povredio najbolji igrač domaćih Marko Dubak. Međutim, u nastavku je bilo sijaset uzbuđenja.
Najpre je Vladimir Knežević lepim šutem sa distance smanjio rezultat, a onda je stigao da bude i tragičar, jer je promašio penal petnaestak minuta pre kraja. Izjednačio je Dragan Čolić i to je bio signal da gosti iskažu svoj gnev zbog suđenja. Smatrali su da je pre gola neko od fudbalera Gradnulice igrao rukom. Sudija je zbog prigovora udaljio sa terena trenera Srboljuba Stojkovića. U nadoknadi vremena Marinković je izašao sam pred golmana Adrijana Sekošana, ali ovaj je odbranio njegov udarac. Gradnuličani su uzvratili u 94. minutu, ali Filip Tapai sa 15 metara prebacuje prazan gol.
OFK Kleku je išlo na ruku što su Zrenjaninci imali dva nerešena rezultata u nastavku sezone. Posle pobede nad Banat Bagljašem, imaju samo na pet bodova manje od Lehela koji je na drugoj poziciji. Pobedu su Klečanima doneli Dragomir Milanović (2 gola), Dalibor Nožinić i Miroslav Bogdanović. Za goste je pogodak postigao golman Davor Antanasijević, koji je ovom prilikom igrao centarfora.
Iznenađenje u Mihajlovu su priredili Botošani i već sada prebrinuli polovinu briga oko opstanka. U borbenoj utakmici koja je obilovala duelima, Nikola Golijanin je u 27. minutu asistirao Milošu Gaborovu, koji je bio strelac jedinog gola. ASK je utakmicu sa Proleterom iz Neuzine proglasio važnom ne samo za opstanak u ligi, već i za budućnost kluba. Pobedu su im doneli Dejan Striško i Miroslav Apostolović.
Rezultati 13. kola: ASK – Proleter 2:0, Naftagas – Rusanda 2:0, OFK Gradnulica – Potisje 2:2, MSK – Omladinac 0:1, OFK Klek – ŽFK Banat Bagljaš 4:1, Lehel – Jedinstvo 2014 2:0
U 14. kolu (nedelja, 15.30) sastaju se: Neuzina: Proleter – Lehel, Ečka: Jedinstvo 2014 – OFK Klek, Zrenjanin: ŽFK Banat Bagljaš – MSK, Botoš: Omladinac – OFK Gradnulica, Knićanin: Potisje – Naftagas, Melenci: Rusanda – ASK