FUDBAL – SRPSKA LIGA VOJVODINA: PERLEŽANI U NALETU

Malbaški za mirnu luku

Nakon lošeg starta, Vojvodina 1928 blista u finišu jeseni. Već pet utakmica Perležani ne znaju za poraz. Protiv Hajduka 1912 su do pobede došli nakon preokreta (3:1).
Perležani su počeli bojažljivo, pa su gostima poklonili prostor koji su oni iskoristili za akciju koja im je donela vođstvo. Nakon kornera u 35. minutu koji je izveo Marko Malbaški, najviši u skoku bio je Vladimir Mišić koji je glavom sproveo loptu u mrežu. U nastavku meča gosti su prvi stigli do šanse, ali je nisu iskoristili. To je kaznio Malbaški u 77. minutu kada je doneo prednost svom timu. Isti igrač je nekoliko minuta kasnije dobro pratio akciju Gorana Vlaučiuna, iz kaznenog prostora pogodio je gol. Vojvodina 1928 igrala je u sastavu: Magda, Džajski, Đukanović (Knežević), Bogdanović, Banč (Kalajdžija), Živanov, Mišić, Malbaški, Jeftić, Vlaučin (Šemić) i Runjevac.