FUDBAL- SRPSKA LIGA VOJVODINA: RADNIČKI BOLJI OD BEČEJA, VOJVODINA IZGUBILA U PANČEVU

Marko Kovačević ne promašuje

Radnički je nakon 5. kola na 14. poziciji na tabeli sa pet bodova, dok je Vojvodina na poslednjem, 20. mestu, sa samo jednim osvojenim bodom

U 5. kolu Radnički Zrenjanin je savladao Bečej 1918 na svom terenu rezultatom 4:0, dok je Vojvodina 1928 iz Perleza poražena od Dinama u Pančevu (2:0). Junak trijumfa Zrenjaninaca bio je Marko Kovačević koji je bio trostruki strelac. On je u 18. minutu meča, nakon asistencije Žarka Matića, postigao prvi pogodak. Drugi put je bio precizan u 66. minutu, kada je posle odličnog centaršuta Krstinića matirao golmana gostiju Puškića. Goleadu je završio četiri minuta pre kraja susreta. Tada je nakon pasa Bačvanskog povisio vođstvo svog tima na 3:0. Posle dva minuta Radosavljević je nakon asistencije Vukovića Lisičića postavio konačan rezultat.