FUDBAL – SRPSKA LIGA VOJVODINA: RADNIČKI SE PROBUDIO, VOJVODINI NIKAKO DA KRENE

Krstinić i Kovačević doneli važne bodove

Zrenjaninci su u Staroj Pazovi slavili rezultatom 2:1, a veliku priliku da izjednači u 90. minutu propustio je Vladimir Đokić kada je sa penala pogodio stativu
Radnički je u 6. kolu slavio u Staroj Pazovi gde je savladao Jedinstvo (1:2), dok je Vojvodina 1928 poražena u Perlezu od Tise iz Adorjana (0:2). Crveno-crni iz Zrenjanina pitanje pobednika rešili početkom drugog dela utakmice. Poveli su u 9. minutu golom Nikole Krstinića, izjednačio je Vladimir Đokić, a pobedu Radničkom doneo je Marko Kovačević pogotkom iz jedanaesterca u 49. minutu. Domaći su imali veliku priliku za izjednačenje u 90. minutu kada je za njih dosuđen penal, ali je Vladimir Đokić pogodio stativu.
Vojvodina 1928 je ponovo doživela poraz. Čini se da je preloman momenat bio u 7. minutu kada je golman Martin Magda dobio crveni karton jer ga je lopta pogodila u ruku van linije 16 metara. Nakon toga značajno je olakšan posao gostima kojima je trijumf doneo Matiješević golovima u 14. i 18. minutu susreta.