Mladi zrenjaninski badmintonci nastavljaju sa uspesima

Mladi badmintonci BK „Banata”, na prethodna dva takmičenja, nastavili su sa sjajnim partijama i tako uvećali saldo medalja u svojoj najboljoj sezoni od osnivanja kluba. Naime, prvo su na Juniorskom kupu – Pančevo 2017, 19. marta (turnir A kategorije sa najjačim igračima države) osvojili čak četiri medalje, a zatim su u nedelju, 9. Aprila, na Međuškolskom badminton turniru – Čukarica 2017, osvojili još šest odličja.

Na ovim turnirima oborena su tri klupska rekorda. Danica Stanisavljev je osvojila i treće zlato na trećem međuškolskom turniru u jednoj godini, Aleksa Stanisavljev je prvi naš takmičar koji je osvoji dve medalje na nekom juniorskom A turniru, dok je Vanja Kovač  najmlađi osvajač A srebrne medalje do 11. godina.
– Nadamo se da će naši badmintonci smoći snage da i sa dva poslednja i najjača turnira u sezoni (juniorsko prvenstvo Srbije i internacionalni turnir u Novom Sadu) donesu neku medalju, čime bi kompletirali ovu zaista sjajnu sezonu – kaže trener Darko Carić.