USPEH SPORTISTA ZRENJANINSKE GIMNAZIJE

MEDALJE ZA KOŠARKAŠICE I ATLETIČARKE

Na finalnom turniru prvenstva srednjih škola Srbije u Kladovu košarkašice Zrenjaninske gimnazije osvojile su prvo mesto. U kvalifikacionoj grupi one su savladale Medicinsku školu iz Gračanice (50:13), gimnaziju „J. J. Zmaj” iz Novog Sada (45:42) i Medicinsku školu iz Vranja (36:12). U finalu su bile bolje od EŠ „Stana Milanović” iz Šapca (31:21).
U timu su bile: Jelena Muratović, Maša Milinković, Nataša Bajin, Sara Popov, Ines Radivojac, Jovana Topalov, Nada Milenković, Nađa Jelovac, Bojana Škundrić, a ekipu je vodila profesorka Gordana Gigić Janjić.
Atletičarke su u Sremskoj Mitrovici zaslužile tri odličja. Dunja Sikima je pobedila na 800 metara, dok su Andrea Sremac (100 m) i Milica Božović (400 m) zauzele drugo mesto.
U sredu je košarkašicama i atletičarkama čestitao direktor Milan Radaković.
– Želimo da u Zrenjaninskoj gimnaziji otvarimo sportsko odeljenje. Sve bolji rezultati naših takmičara daju nam putokaz kojim Evropski grad sporta treba da ide kako bi se ta ideja ostvarila – zaključio je Radaković.