V ARADÁČI USKUTOČNENÁ 6. MANIFESTÁCIA KIFLIÁDA, ZÁVODENIE O NAJLEPŠIE ROŽKY v celom strednom banáte

1-2Festival sladkých a slaných rožkov
V sobotu 14. mája bola v Omladinskej sieni uskutočnená šiesta v poradí Kifliáda, závodenie o najlepšie sladké a slané rožky, na ktorej sa zúčastnili spolky žien z Aradáča, a to tri: Ruža, Harmónia a Moj Aradáč. Taktiež tam boli aj Bieloblatčanky, ženy z Boky, Orlováta, Stajićeva, Banátskeho Despotovca, Elemíra a Aleksandrova.
Manifestácia sa začala o 17. hodine a organizátory netratili čas: hneď sa degustačná porota dala do roboty a vychutnávala tieto cestové zákusky.
Najlepšie slané rožky vypracovala Mladenka Filipovićová zo Stajićeva, pokým cenu pre najlepšie sladké získala Jasmina Tubić z Orlováta.
Druhú cenu pre slané rožky získali ženy z Elemíra a tretiu tiež ženy zo Stajićeva. V kategórie sladkých rožkov druhé boli ženy z Boke. Tretia bola členka domácej Ruže, Kristína Jonášová.
Organizátorom manifestácie bola Asociácia žien Ráda na čele s Rádou Petrášovou.
Okrem kategórií najlepšie sladké a slané rožky, spolky žien mali za úlohu aj skrášliť svoj stánok ako najkrajšie vedia, a ženy sa pousilovali aj v tom segmente. Okrem rožkov, ktoré boli nevyhnutné, vyšívané obrúsky, koberce a tašky dominovali na stánkoch.
Komisia za najlepšie skrášlený stôl vyhlásila stôl Asociácie žien z Banátskeho Despotovca. O výhľad stôla sa starali Lidija Kašlík a Marija Urošev – jedna dostala nápad ako by to malo vyzerať, a druhá pomohla v realizácii.
Ružové rožky získali pozornosť návštevníkov a poroty
Na Kifliádu toho roku najzaujímavejšie rožky priniesla členka Spolku žien Ruža z Aradáča, Kristína Jonášová. Ona priniesla ružové rožky. Vraví, že častejšie robí sladké cestoviny.
Špecifickú ružovú farbu im dodala cvikla, a Kristína hovorí, že ona neprekáža chuti rožkov, pretože ma neutrálnu chuť.
– Do krému sa dáva rum, keksy a lekvár. Preto majú aj špecifickú chuť, a priznávam, že som ich prvýkrát robila. Ale spokojná som, ako to dopadlo – povedala Kristína, ktorá je známa aj po svojich tortach, ktoré každoročne získaju cenu na aradáčskej Tortiáde.

1-3