VATERPOLISTI PROLETERA UBEDLJIVO SU SAVLADALI BEOGRAD

Matković matirao goste

Zaostala utakmica 7. kola Prve A vaterpolo lige, koja je odigrana na zrenjaninskom bazenu, donela je Proleteru još jednu važnu pobedu, savladan je Beograd rezultatom 19:11 (6:2, 4:3, 5:3, 4:3). U meču nije bilo mnogo neizvesnosti jer su domaći već u prvoj četvrtini rešili pitanje pobednika. To je omogućilo treneru Dobrici Brdariću da u nastavku susreta vežba određene taktičke varijante kao i da u igru uvede mlađe vaterpoliste.
Najefikasniji među Proleterovim igračima bio je Nemanja Matković sa šest postignutih golova. Četiri puta se u listu strelaca upisao Luka Bosić, a novajlija Uroš Marić tri puta bio je precizan. Stefan Naćuk je dva puta loptu ubacio u mrežu Beograđana, dok su po jedan pogodak postigli Mirel Ćatović, Boško Janjić, Stefan Tomićević i Mateja Bosić.