BOKS: Petrovgrad bogatiji za tri odličja

Zorana Nikolić, bokserka zrenjaninskog Petrovgrada, osvojila je zlatnu medalju u Kikindi gde je održano 7. kolo Regionalne lige Vojvodine i međunarodni tunir „Kikindska zlatna rukavica”. Ona je savladala Moniku Blagojev iz Novog Bečeja u uzrastu juniorki, kategorija do 48 kg.
Zlatom se okitio i debitant Stanimir Đurović koji je u kategoriji do 60 kg bio bolji od boksera iz Sombora Aleksandra Videnovića. Savladao je svog rivala tehničkim nokautom u drugoj rundi, pa je proglašen je za najboljeg mladog boksera na pomenutom takmičenju.
Katarina Đurović se nadmetala u uzrastu mladih bokserki, kategorija do 48 kg. Izgubila je od Anđele Branković (bronzane sa evropskog prvenstva ove godine), ali je pripalo srebro.
Bokserski klub Petrovgrad i dalje upisuje mlade u besplatnu školu boksa. Zainteresovani mogu da se jave svakog radnog dana od 20 sati (prostorije ispod zapadne tribine Gradskog stadiona). Sa bokserima rade treneri Srđan Evđenić, Stevan Čizmić i Milan Piperski.