BOTOŠKA OSMOLETKA NA SAJMU OBRAZOVANjA: Prepoznati zalaganje i kvalitetan rad
Zahvaljujući velikom broju edukativnih, ekoloških i preduzetničkih aktivnosti koje organizuje, Osnovna škola „1. oktobar“ iz Botoša je naš okrug predstavljala na 54. Sajmu obrazovanja i nastavnih sredstava. Događaj je održan pod sloganom „Znanjem osvoji svet“.
U skladu sa temom „Jesenja seoska idila“, na štandu botoške osmoletke izloženi su ručni radovi učenika. Predstavljena je didaktička igra koja razvija kreativnost i upornost. Đaci koji su članovi KUD „1. oktobar“ izveli su splet tradicionalnih igara iz južne Srbije, a nastupio je i školski hor.
Ministarstvo prosvete OŠ „1. oktobar“ dodelila je najviše ocene na spoljašnjem vrednovanju. Njen rad na Sajmu je prikazan kroz vaspitno-edukativni film. Poseban naglasak bio je na aktivnostima i uspešnim rezultatima projekta „Za čistije i zelenije škole u Vojvodini“.
J.Š.
Foto: OŠ „1. oktobar“













