ČLENOVIA SKUPINY DÚHA Z ARADáČA NA JEDINEČNEJ CESTE NA DRUHÝ KRAJ SVETA: KLOKANY, NEZVYČAJNÉ SCÉNY A INÝ ŠTANDARD

Oči plné spomienok, srdce plné dojmov

Miroslav Zvara, Igor Čorba, Ján Zvara s manželkou Anou zavítali v decembri do deľakej krajiny – do Austrálie. Ako sa ta dostali, čo tam videli a aké dojmy priniesli domov porozprávali v svojom cestopise.

Rokami sme písali dopisy do Spolku Ľudovita Štúra v Melbourne, ale predsedníctvo nás z nejakých dôvodov nepozvalo. Кeď som počul, že je predsedom spolku znovu Daniel Šuster, s ktorým som dobre spolupracoval keď som do Austrálie odprevadil folkloristov Kolesa, teda Krajana, rozhodol som sa napísať mu mail. O tri dni sme vedeli, že pôjdeme. Mali sme dohodnuté dve zábavy: jednu na Štefana, jednu na Sylvestra. Potom sme sa dohodli, že 12. januára budeme mať taký rockový koncert, ale dopadlo to ako tretia zábava, na ktorej sme hrali aj slovenské piesne do 11. hodine, a po 11. EX YU rock – takto začali svoju rozprávku o ceste do ďalekej krajiny členovia Dúhy.
Zdá sa, že sa rýchlo dohodli, že pôjdu, ale veľké trampoty nastúpili keď si mali objednať letecké karty. To mal na starosti Miroslav, a podarilo sa mu objednať ich za málo peňazí, ale prebudilo to pochybovanie u Jána a Igora, že ich niekto prekabátil. Karty sa im podarilo kúpiť šesť dní pred odchodom.
– Leteli sme na Thailand lietadlom Turkish Airlines, a potom lietadlom čínskej kompanie. Tie sedadlá boli také malé, vyrobené pre nízkych a chudych ľudí. Ledva sme mali miesto vystrieť si nohy– so smiechom si pripomína Miroslav a dodal, že sa mu čínska chova vôbec nepáčila.

Stranu pripravila Suzana Kokavská / Úryvky textu prevzaté z webovej stránke www.rada.org.rs / Foto: Svetluša Hlaváčová

Opširnije u štampanom izdanju