KOŠARKAŠI PROLETERA SLAVILI NA STARTU DRUGE LIGE SRBIJE

Berbakov pokrenuo ekipu

Napredak junior iz Kruševca bio je prvi rival Proletera na početku prvenstva. Zrenjaninci su igrali na svom terenu i pobedili su rezultatom 67:63 (17:14, 13:16, 18:9, 19:24). U prvom delu utakmice viđena je izjednačena borba. Obe ekipe su imale dobre momente, ali nijedan tim se nije rezultatski „odlepio” te je poluvreme završeno rezultatom 30:30.
U nastavku susreta razigrao se novajlija u domaćem timu Branimir Berbakov. On je svojim poenima i dobrim pasovima podigao nivo igre cele ekipe te su crveno–beli na kraju treće četvrtine vodili sa devet koševa razlike. U poslednjoj deonici gosti su iskoristili pad u igri Proletera, rezultatski su se približili i doveli do neizvesne završnice. Ipak, tim trenera Stefana Atanackovića uspeo je da se konsoliduje i reši pitanje pobednika. U sastavu su nedostajali Radić i Ratković, ali će oni verovatno biti spremni za naredni meč.