ODBOJKAŠI PROLETERA ISPUNILI CILJ

Juniori se okitili bronzanim medaljama

U konkurenciji najboljih vojvođanskih klubova, odbojkaši Proletera osvojili su treće mesto na pokrajinskom šampionatu za juniore. Osim toga, oni su se direktno kvalifikovali na završnicu državnog prvenstva, čime su ispunili cilj koji su postavili pre ovog takmičenja.
Crveno-beli iz Zrenjanina su u polufinalu, posle velike borbe, izgubili od Novog Sada rezultatom 2:3 (25:21, 21:25, 25:23, 16:25, 15:17). Da je bilo malo više sreće, Proleter bi se našao u finalu gde bi snage odmerio sa Vojvodinom (koja je kasnije osvojila prvo mesto). U borbi za bronzu mladi odbojkaši Proletera ubedljivo su savladali Jedinstvo iz Stare Pazove sa 3:0 (25:22, 25:12, 25:17).
Trener Proletera je Darko Jančić, a u ekipi su bili: Ognjen Šuvački, Marko Zečar, Aleksandar Šoša, Nikola Kepić, Filip Popov, Miloš Smiljanski, Dalibor Panjković, Miloš Mičeta, Marko Bogdan, Dušan Zečić, Ognjen Pejački, Vuk Šuvački. Aleksandar Šoša je proglašen za najboljeg smečera na turniru.