PRERUšENá A LIGY FZ ZREňANIN PO JESENNEJ čASTI

FK AšK Aradáč šampión

Futbalový zväz Srbska vyhlásil 6. mája, že sa všetky amatérske futbalové lígy prerušia a že do vyššých rangov súťaženia postúpia tie kluby, ktoré 15. marca mali najviac bodov. To znamená, že je Futbalový klub AŠK Aradáč šampión A ligy Futbalového zväzu Mesta Zreňanin.
Predseda kluba Dejan Striško vyhlásil, že mu je krivo, že nemali možnosť pokračovať a ukázať kvalitu do sameho konca súťaženia, ale je veľmi rád, že sa hráčom a správe podarilo dostať sa do regionálnej ligy. Je to prvýkrát za 63 roky, koľko existuje klub.
– V tomto momente plánujeme trénovať dvakrát týždenne, koľko nám to dovolia čas a situácia v štáte. Prípravy sme si naplánovali na začiatok júla – povedal Striško.
Okrem ako predseda klubu, jednu je z najlepších strelcov v jesennej časti sezóny – vsietil šesťkrát. Rovnaky počet gólov dal Dalibor Miletić, ktorý prišiel do klubu minulého leta. Sieť päťkrát trafil Miloš Mijić a jeden gól menej dal Vladimír Zakić, tiež veľké posilnenie od minulého leta. Trikrát trafili Adamov, Birmanac a Nenin. Dva góly dal Kristián Gál, a po jeden dali Milan Števko, Vladimír Ďuríček a Vladimír Gál.
Za sebou majú deväť vyhraných zápasov, jeden remi a ani jednu prehru. Takmer prefektný výsledok.
– Bola bi úplne perfektná keby sme zachovali výsledok, ktorý sme mali v nohách proti ekipe z Mihajlova. Vtedy by sme mali maximálny počet bodov, a zaznamenali by sme historický výsledok, pretože sa to nikomu nepodarilo – povedal po jesennej časti sezóny pre týždenník Zreňanin Vladimír Zakić.
Predseda klubu na Facebooku poďakoval všetkým hráčom, správe klubu a sponzorom a ešte raz pochválil kvalitu svojej ekipy. Zároveň sa futbalisti vrátili na trávnik, teda znovu trénujú.


Koniec súťaženia nepotešil Bieloblatčanov, ale taktiež znamenal, že z A ligy vypadne len jeden klub, teda FK Mladosť z Bieleho Blata bude pokračovať svoj boj v tejto mestskej ligy.
Predseda klubu Daniel Poničan vyhlásil pre týždenník Zreňanin, že by radšej pokračovali so zápasmi, ale spokojný je, že budú mať možnosť bojovať o lepšiu pozíciu na tabuľky od augusta.
– Nebudeme sa vracať na tréning zateraz, možno to bude v júne. Teraz máme 25 hráčov, máme jedného futbalistu z Idvora, jedného z Farkaždína a štyroch zo Zreňanina. Očakávam, že bude lepšie od leta, prišli nám niekoľkí hráči, ktorí sú kvalitní a pomôžu nám na teréne – povedal Poničan.
Napriek tomu, že je známa situacia vo futbale v Srbsku, Matica slovenská v Srbsku sa tiež teší, že nateraz nie sú prekážky na organizáciu Turnaja pre pohár JE veľvyslanca Slovenskej republiky v Belehrade, teda Matičný turnaj.
Podľa ústredia tejto organizácie, turnaj bude organizovaný ak Vláda Republiky Srbsko neuvedie prísnejšie opatrenia a nezakáže organizáciu športových podujatí v budúcnosti.
Neoficiálne počuť, že je Báčsky Petrovec najvážnejší konkurent pre organizíciu tohoročného turnaja, keďže sa oslavuje aj 30 rokov obnovenia činnosti Matice slovenskej v Srbsku.
Podľa predsedov klubov v Aradáči a Bielom Blate, aj MOMS Aradáč aj MOMS Biele Blato sa zúčastnia na Matičnom turnaji.