RUKOMET SUPER B LIGA: Crveno-beli poraženi u Bogatiću

U okviru 15. kola Super B lige (sever – centar) rukometaši Proletera poraženi su u nedelju, 17. marta, od Mačve u Bogatiću rezultatom 23:22.

Proleter je dobro počeo utakmicu, i u prvom delu prvog poluvremena imao je prednost od 7:3, međutim do pauze između dva poluvremena ta prednost se istopila i domaća Mačva je otišla na odmor sa prednošću od 14:12.

U drugom delu viđena je ujednačena igra. Proleter je u 56. minutu poveo (20:22), ali su do poslednjeg minuta domaći uspeli da izjednače, a gotovo uz zvuk sirene su postigli pobednički gol.

Žao mi je što smo dozvolili da nam se istopi prednost u finišu utakmice, mislim da smo solidno odigrali i da smo zaslužili bar bod. Idemo dalje, u sredu, 27. marta, nam dolazi ekipa Jugovića i nadam se novim bodovima – kaže golman Proletera Marko Gaćinović.

Proleter je i pored poraza lider na tabeli sa 24 boda, drugi su Lavovi sa 21, a treća je ekipa Mačve koja je sakupila 20 bodova.

RK Proleter: Rnić (11), Bjelica, St. Dimitrić (2), Sl. Dimitrić (3), Čagalj, M. Gaćinović, Kanižaj (3), Šaru, Terzić (1), Đurišić, Barjaktarović (1), A. Gaćinović (1), Spahić, Todorov, Paun, Ž. Dimitrić.