RVANJE: PIONIRI OSVOJILI PEHAR

Mladi rvači Proletera (takmičari do 15 godina) ubedljivo su osvojili ekipno prvo mesto na pionirskom Kupu Srbije koji je u subotu održan u Medisonu. Domaći rvači, koje su vodili treneri Đorđe Miolski, Dušan Popetru i Radovan Momirov, sakupili su 175 bodova, 70 više od drugoplasiranih Somboraca, dok su dečaci iz Sente (95 bodova) završili na trećem mestu.
– Ovo je prvi Proleterov ekipni trofej osvojen u godini kada Klub slavi vek postojanja. Drago mi je što je pehar doneo podmladak, jer je to budućnost zrenjaninskog rvanja – istakao je trener Miolski.
Zlatne medalje za Proleter osvojili su Andrija Mihajlović, David Molnar i Boris Petrov, srebrom su se okitili Vanja Kuručev, Uroš Lečić i Branko Đukić, dok se bronzama diče Jovan Miolski i Đorđe Lakatuš. Bodove je osvojio i Atila Babinski plasmanom na peto mesto u svojoj kategoriji.