COVID-19 V SRBSKU

2.500+ infikovaných

V Srbsku do stredy 8. apríla bolo 2.447 infikovaných a takmer 10.000 testovaných. Zomreli 65 ľudí (2,44%).
Keď ide o Zreňanin, na webovej stránke www.covid19.rs píše, že na teritórii mesta je päť infikovaných. Jeden z nich je člen Mestskej rady a nachádza sa v nemocnici v Novom Sade.
Lekári vyhlásili, že nasledovné dva týždne budú kritické. Vláda Republiky Srbsko vyhlásila prísne opatrenia a najlepšie pre zdravie všetkých je, aby sa občania dodržiavali tých opatrení.
Okrem toho, umývajte si ruky pravidelne, mydlom a teplou vodou, zvlášť po toalete, pred jedlom a po vysmrkaní a kýchnutí. Predchádzať šíreniu vírusu môžete tak, že sa vyhýbate kontaktu s chorými ľuďmi. Taktiež, nedotýkajte sa svojich očí, nosu a úst, ostaňte doma ak ste chorý, zakrývajte si ústa keď kýchate alebo kašlete, používajte hygienickú vreckovku, ktorú odhodíte do koša alebo ohyb lakťu, čistite a dezinfikujte veci, ktorých sa často dotýkate, stačia na to voľne dostupné čistiace prostriedky na domácnosť.
Domáca karanténa je dobrovoľná karanténa platná pre tých, ktorí mohli byť vystavený Covid-19, no nemajú žiadne príznaky choroby, napríklad horúčku, kašeľ, sťažené dýchanie.
Cieľom domácej karantény je predídenie šireniu Covid-19. V Srbsku zateraz taký spoôsob ochrani platí. platí. Odporúča sa, aby v nej zostali dva týždne všetci tí, ktorí prišli zo zahraničia.
Sledujte svoj zdravotný stav. Merajte si teplotu, či nemáte horúčku, aspoň dvakrát denne. Dávajte pozor na nástup kašľa a dýchavičnosti, ak ste nemali žiadne príznaky a začnete pociťovať horúčku, alebo si ju nameráte, kašlete alebo ťažko dýchate, ihneď sa vyvarujte kontaktu s inými členmi domácnosti.
Okrem toho, únava, bolesť svalov, kašeľ, upchatý nos a bolesť v hrdle sú tiež symptómy.
Závažnejšie symptómy sú horúčka, silný až dusivý kašeľ a dýchavičnosť. Tieto symptómy indikujú zápal pľúc.