FUDBAL – SRPSKA LIGA VOJVODINA: KONAČNO POBEDA RADNIČKOG

Tisa platila ceh

Tek u 9. kolu fudbaleri Radničkog izvojevali su drugu ovosezonsku pobedu – na svom terenu savladali su Tisu iz Adorjana rezultatom 2:1. Gosti su poveli u 24. minutu pogotkom Uroša Kilibarde i to je bio rezultat prvog poluvremena.
U drugom delu susreta Zrenjaninci su smogli snage da dođu do preokreta. U 75. minutu, posle dobre akcije Milan Bačvanski je centrirao, a Nikola Krstinić se najbolje snašao i doneo izjednačenje timu trenera Predraga Kandića. Odluka je pala pet minuta kasnije. Aleksandar Čigoja je prošao po desnoj strani, zatim je oštro centrirao, a posle slabe reakcije gostujućeg golmana Milan Bačvanski je sproveo loptu u mrežu i doneo radost Zrenjanincima.
Zahvaljujući ovoj pobedi Radnički se pomerio sa dna tabele. Dinamo je sada poslednjeplasirani sa 4 boda, a od 13. do 15. mesta plasirani su OFK Stari Grad, Tisa i Radnički sa po 6 bodova. U narednom kolu Radnički će igrati protiv Dinama u Pančevu.
Radnički: Bačko, Ćušić (Novevski), Bjelica, Runjevac (Turkulj), Jovanov, Krstinić, Jovanović, Ilić, Čigoja, Gajilović (Nešović), Bačvanski.