FUDBAL – SRPSKA LIGA VOJVODINA: POBEDA I REMI

Lako sa imenjakom  iz Sombora

Tek treću pobedu ove sezone izvojevao je Radnički na domaćem terenu, ali je zahvaljujući dobrim rezultatima na gostovanjima mnogo toga anulirao, pa se vinuo do trećeg mesta na tabeli. Protiv imenjaka iz Sombora igrali su pred oko 400 gledalaca, bilo je neizvesno u prvom poluvremenu, ali su Zrenjaninci u nastavku bili bolji i na kraju slavili (3:0).
U 50. minutu meča gostujući fudbaler je u svom kaznenom prostoru igrao rukom, pa je dosuđen penal koji je u gol pretvorio Miloš Savanović. Vođstvo je, četiri minuta kasnije, udvostručio Nikola Krstinić. U finišu meča je ponovo dosuđen jedanaesterac za domaće, a precizan je bio Miljan Milivojev. Posle 9. kola, Radnički je na trećoj poziciji sa 17 bodova. Prvi je pančevački Železničar sa 25, a druga je Bačka 1901 iz Subotice sa 20 bodova.