KOŠARKA: Zrenjaninci „išarali“ pirotski ćilim

U prvom kolu prolećnog dela prvenstva Proleter Naftagas je kod kuće savladao Pirot rezultatom 71:56. U pomenutom susretu gledaoci su videli dva sasvim različita poluvremena. U prvom delu utakmice uspešniji su bili gosti koji su taj deo igre dobili (32:37). Zrenjaninci su se u nastavku prenuli, zaigrali bolje i vrlo brzo su preokrenuli rezultat, pa su na kraju zasluženo trijumovali sa 15 poena prednosti.

kosarka 5 kosarka 4 kosarka 3

Ocena je da je u Kristalnoj dvorani viđena nešti slabija košarka jer se više očekivalo od timovima iz gornjeg dela tabele. No važna je pobeda tima trenera Srezoskog sa kojom oni drže priključak sa najboljim ekipama u Drugoj ligi. U narednom kolu Proleter je ponovo domaćin, u Kristalnoj dvorani (subota, 19 sati) dočekuje Kolubaru iz Lazarevca.

Proleter: Atanacković 11, Lambić 6, Subotić 9, Burić 8, Sucov, Lalić 23, Vico, Dugošija, Lončar, Drekić, Božović 4, Obrenović 10.