LEN DVAJA ŠTUDENTI Z ARADÁČA NA STRETNUTÍ V BÁČSKEJ PALANKY

TRATÍ SA TRADÍCIA STRETÁVANIA SA S INÝMI ŠTUDENTMI

Marcelka Svetlíková a Ivica Grujić Litavský boli jediní predstavitelia aradáčskej slovenskej študujúcej mládeže, ktorá sa zúčastnila na 15. Stretnutí slovenskej študujúcej mládeži. Toto stretnutie sa organizuje každoročne v rámci Slovenských národných slávností v Báčskej Palanky. Toho roku sa uskutočnilo vo štvrtok 6. augusta v Slovenskom dome.

Cieľom tohto stretnutia je aby sa študenti z rôznych krajov stretali a nadviazali nové kontakty, a tí najúspešnejší dostávajú aj diplomy pre svoj úspech.

-Zúčastnila som sa doteraz dvakrát, a vždy mi tam bolo pekne. Okrem oficiálnej časti je tam aj tá menej oficiálna, teda veselica, kde sme si zatancovali a kamarátili sa – povedala Marcela, ktorá vyštudovala prvý stupeň, teda Bakalársky stupeň na Pedagogickej fakulty v Univerzity Komenského v Bratislave, smer Sociálna pedagogika a vychovávateľstvo.

Dodala, že ju veľmi teší, že také podujatie existuje, ale aj to, že sa jej zdá, že nie všetci študenti vedia o ňom.

-Je mi ľúto, že o takom stretnutí mnohí nevedia, lebo je tam taká príjemná atmosféra, že ta treba odísť. Predsa, študenti často nevedia o tom, pretože ich nema kto o tom oboznámiť. Podľa mňa by sme mali my, ktorí sme tam už boli, viac hovoriť o tom a dať najavo, že to je a že ta môže odísť každý študent. Taktiež, Miestny odbor Matice slovenskej by mal informovať študentov v každej osade aby sa zúčastnili na stretnutí – ocenila Marcelka.

Ivica Gruji§, budúci farár, sa zhodol s konštatáciou, že sa tam zúčastňuje čoraz menej mladých ľudí.

S.K.