PLIVAČI PROLETERA SJAJNI U NOVOM SADU

Trofeji za Lenu i Justina

Na pojedinačnom i ekipnom prvenstvu Vojvodine za pionire i kadete, održanom u subotu u Novom Sadu, plivači Proletera osvojili su 22 medalje (najviše od svih klubova). Ekipno su zauzeli treće mesto u obe konkurencije. Justin Cvetkov je proglašen za najboljeg pionira na takmičenju, a Lena Stoiljkovski je bila najuspešnija među kadetkinjama.
Cvetkov se pozlatio u trkama na 100 m slobodno i leđno, srebro je osvojio na 400 m slobodno i 200 m mešovito. Lena Stoiljkovski je zlato zaslužila u trci na 200 i 400 m slobodno, a bronzu na 200 m mešovito. Dva najsjajnija odličja osvojila je Sara Suša, a zlato su zaslužili i Ognjen Kovačević, Lara Lilić, kao i štafete 4 puta 50 m slobodno za dečake i devojčice. Srebro i bronzu osvojilaje Vikotorija Trankulov.