TENISKI KLUB „GALEB 1890“: Novi uspesi mladih tenisera

Reprezentativac Srbije u tenisu Zoran Ludoški osvojio je treće mesto u singlu i prvo mesto u dublu na turniru u Budimpešti, koji je održan od 19. do 25. maja. U pitanju je takmičenje evropskog teniskog kalendara (TE), druge kategorije, a Zoran je bio prvi nosilac.
U finalu dubla trijumfovao je sa češkim teniserom Janom Hrazdilom. Zahvaljujući ovom uspehu, Zoran je stigao do 33. mesta – svog najboljeg plasmana na evropskoj listi igrača do 14 godina.

Član TK „Galeb 1890“ Luka Uzelac osvojio je treće mesto na Prvenstvu Vojvodine do 16 godina, koje je održano 18. i 19. maja u TK „Žak“ u Somboru.
Petnaestogodišnji Luka je 127. na rang listi Teniskog saveza Srbije za dečake do 16 godina.
Njegov klupski drug Dušan Baždar osvojio je drugo mesto na Otvorenom prvenstvu Novog Sada za dečake do 12 godina, оdržanom od 25. do 26. maja.

Dušan Baždar desno

On je u drugom kolu pobedio jedanaestogodišnjeg Vanju Nikolića, još jednog člana „Galeb 1890“. Zanimljivo je da je Dušan jedini na celom turniru uspeo da pobedniku takmičenja somborskom teniseru Aleksi Mirkoviću oduzme gem!