VREDNA DOSTIGNUĆA TAKMIČARA ATLETSKOG KLUBA AS 023 u 2021. GODINI

Zaradili još 40 odličja

I prošla godina bila je berićetna za zrenjaninski AK As 023. Članovi ovog kluba osvojili su na internacionalnim i domaćim prvenstvima ukupno 40 medalja – 12 zlatnih 13 srebrnih i 15 bronzanih. Osim odličjima, u ovom sportskom kolektivu ponosni su i na rad škole atletike u kojoj vredno trenira oko 50 devojčica i dečaka. Najuspešnija je 2021. godine bila sprinterka Andrea Sremac koja je prvi put nastupila za seniorsku reprezentaciju Srbije. Ona je dres sa državnim grbom nosila na timskom prvenstvu Evrope (treća grupa) u Limasolu gde je trčala u štafeti 4×400 m koja se plasirala na treće mesto. Bila je i članica juniorske reprezentacije na Balkanskim igrama u Istanbulu (4. mesto štafete 4×100 m i 6. pozicija na 400 m). Nastupala je i u selekciji Vojvodine na „Svesrpskom kupu” u Trebinju, gde je pobedila na 400 m.

– Andrea se na seniorskom prvenstvu Srbije u dvorani okitila sa dve bronze – na 60 i 200 m. U konkurenciji starijih juniorki domogla se srebrnih odličja u navedenim disciplinama. U obe trke je postavila lične rekorde 7,76 i 24,97 sekundi. Mlađa juniorka Dunja Eremić je na 3.000 m u brzom hodanju došla do srebra, dok je u konkurenciji takmičarki do 16 godina na 2.000 m osvojila zlato. Na šampionatima države na otvorenom u kategoriji starijih juniorki Andrea Sremac se okitila srebrom na 400 i 200 m. Mlađa juniorka Milica Božović zaslužila je bronzu na 400 m – istakao je trener Borislav Mandić.
On navodi i uspeh Justina Cvetkova koji je u kategoriji dečaka do 16 godina zlato osvojio na 300 m (37,12, lični rekord). Pozlatila se i Dunja Eremić (2.000 m brzo hodanje na putu). U istoj disciplini Vuk Ćurašković je uzeo srebro.
U nadmetanju atletičarki do 14 godina Maša Vorkapić je do bronze došla u skoku u vis (150 cm, lični rekord). Na ekipnom prvenstvu Srbije takmičari do 14 godina postali su vicešampioni, dok su devojčice zauzele četvrtu poziciju. Dugoprugašica Biljana Kiradžijeva je postavila lične rekorde u polumaratonu (Gradiška, 1:21;36 ) i u maratonu (Skoplje, 2:55;25)