FINALE KUPA FSP ZRENJANIN ODRŽANO JE U NEDELJU U NOVIM KOZARCIMA

Radnički doneo trofej u Zrenjanin

Bila je dobra i zanimljiva utakmica, drago mi je što smo pobedili i pokazali da smo najbolji u ovom delu Vojvodine – kaže Predrag Kandić, trener zrenjaninskog tima

Golovima Stefana Gajlovića i Marka Kovačevića fudbaleri Radničkog Zrenjanin savladali su Slobodu u finalu Kupa Fudbalskog područja Zrenjanin (FSP). Na stadionu „Ilija Pantelić” u Novim Kozarcima (igrano je bez prisustva publike) gosti su u većem delu utakmice imali više od igre i sasvim zasluženo su trijumfovali i osvojili pehar koji će krasiti vitrine zrenjaninskog srpskoligaša. Trofej je kapitenu Radničkog Aleksandaru Čigoji predao Nenad Bikić, sekretar FSP.
Prvi gol postignut je već u 5. minutu, Marko Tadić je odlično prošao po desnoj strani, ubacio je loptu pred gol Marka Živkova, a Stefanu Gajiloviću nije bilo teško da pogodi mrežu. Drugi pogodak viđen je u 33. minutu. Posle gužve u kaznenom prostoru domaćih, gotovo iz sedećeg položaja, pogodak je postigao Marko Kovačević. Do kraja utakmice bilo je još je nekoliko šansi sa obe strane, ali mreže su mirovale.
– Utaklmica je bila zanimljiva, drago mi je što smo pobedili i pokazali da smo najbolji u ovom delu Vojvodine. Falili su nam Jovanov i Krstinić, ali sam zadovoljan igrom i rezultatom. Do starta Srpske lige ostalo je da doradimo još neke detalje u igri, a očekuju nas i dve utakmice. Generalna proba će biti meč protiv Begeja iz Žitišta, a potom četvrtfinale Kupa Vojvodine u kojoj nam je rival Sloga iz Čonoplje koji je na programu 12. avgusta u Zrenjaninu – kaže Predrag Kandić, trener Radničkog.
Za Slobodu su igrali: Živkov, Ratko, Zečević (Ćosić), Ćulibrk, Galić, Cvijanović, Spahić, Bogojević, Misić (Gavrilović), Popović, Vrbački (Jovandić).
Radnički je nastupio u sastavu: Radović, Bjelica, Bajat, Kosović, Čigoja, Kovačević, Bačvanski, Dučić, Tadić, Gajilović (LisičićVuković), Matić (Pavlov).
Podsetimo, Zrenjaninci su se u završnicu Kupa plasirali pošto su u polufinalnom susretu, na svom stadionu, savladali Omladinac FAM iz Botoša rezultatom 6:2. U drugom meču polufinala Sloboda je u Novim Kozarcima pobedila Budućnost iz Srpske Crnje (1:0).

• SVE REŠENO U PRVOM DELU
    – Posle napornih priprema odigrali smo utakmicu finala Kupa područja, i sasvim sam zadovoljan igrom svog tima. Sloboda je kvalitetan rival, nije bilo lako, ali smo na sreću brzo postigli dva gola i meč, praktično, rešili već u prvom poluvremenu – izjavio je Marko Tadić, fudbaler Radničkog.