FUTBALOVÝ KLUB AŠK ARADÁČ MÁ ZA SEBOU NAJÚSPEŠNEJŠIU JESEŇ V DEJINÁCH KLUBU

Nová správa priniesla zdravú atmosféru

Koncom minulého roka stará správa FK AŠK ARADÁČ na čele s predsedom Miloradom Kurjakovom podala demisiu, a vedúce miesto v klube prevzal hráč Dejan Striško. Dovtedy hráči, ba i fanúšikovia, ťažko bojovali každú nedeľu. Veľmi často neúspešne, ba to aj proti slabím súperom.
Už vo februári, keď sa hráči zoskupili, ekipa Srđana Zakića inak vyzerala.
Dokonca sezóny v A lígy Futbalového zväzu Mesta Zreňanin boli na šiestom mieste.
Jesennú časť sezóny 2019/2020 FK AŠK ARADÁČ skončil na prvom mieste a stál sa jesenným šampiónom. Za sebou majú deväť vyhraných zápasov, jeden remi a ani jednu prehru.

ZÁSLUHY
Dalibor Miletić a Vladimír Zakić boli v lete vyhlásení veľkým posilnením pre ekipu, a akurát tým sa aj stali. Okrem toho, funkcia predsedu akoby priniesla silu aj Dejanovi Striškovi.
Najviac gólov v tejto časti sezóny dali práve Dejan Striško (6) a Dalibor Miletić (6). Sieť päťkrát trafil Miloš Mijić a jeden gól menej dal Vladimír Zakić. Trikrát trafili Adamov, Birmanac a Nenin. Dva góly dal Kristián Gál, a po jeden dali Milan Števko, Vladimír Ďuríček a Vladimír Gál.
– Prvú časť sezóny bola takmer perfektná. Bola bi úplne perfektná keby sme zachovali výsledok, ktorý sme mali v nohách proti ekipe z Mihajlova. Vtedy by sme mali maximálny počet bodov a zaznamenali by sme historický výsledok, pretože sa to nikomu nepodarilo. Poznal som filozofiu novej správy, počul o cieľoch predtým, ako som prišiel hrať do Aradáča. Disciplina je na úrovni vojvodinskej lígy a budeme trvať na tom, aby sa pokračovalo s tým. Fakt, že sme každý zápas hrali nekompletní a preto si mýslím, že každý zápas bol ťažký – povedal Vladimír Zakić pre list Zreňanin. Najmilší jeho gól mu je ten proti ekipe zo Stajićeva pred domácou publikou, keď kopal z 35m diaľky. Keď ide o najkrajší gól ekipe, vydvojil Miletićov rozhodujúci gól proti Taraša.

NOVÉ AMBÍCIE
Kristián Gál, najmladší hráč v ekipe si váži to, že sa jeho spoluhráči tešili jeho gólom ako on samy a že ho podporovali keď netrafil sieť. Váži si aj dobrú atmosféru a družbu po zápasoch, keď si futbalisti preberajú dojmy. Verí, že sa má ešte mnoho učíť o hre, najprv od trénera Zakića a potom i ostatných hráčov. Okrem toho, v ekipe hrá so svojim otcom Vladimírom, ktorý, uznáva Kristián, postavil výsoké štandardy.
– Budem sa usilovať, ale je to ťažká úloha, dosiahnúť to, čo dosiahol moj otec – krátko komentoval mladší Gál.
Navrátenec Ivan Vesin, miláčik fanúšikov, verí, že je ekipa na správnej ceste a na správnom mieste.
– Organizáciu si nová správa berie vážne. Teda je tu aj dobrá atmosféra a verím, že to, spolu s dobrými tréningmi u trénera Zakića priniesli aj výsledky aké sme chceli. Bojovali sme maximálne. O tom hovorí aj štatistika na konci polusezóny. Osobne sa nesmierne teším druhej časti sezóny, nemôžem dočkať, aby sme pokračovali na svojej ceste do okruhovej lígy. S aktuálnou ekipou je nám tam miesto – uzavrel Vesin.

PEVNE MOTIVOVANÍ
Aradáčania toho roku mali silnú motiváciu na výborné výsledky a pevný základ na nové úspechy: ekipa MOMS Aradáč 1, hlavne zostavená z hráčov FK AŠK ARADÁČ, stala sa piatykrát víťazom Turnaja o pohár JE veľvyslankyne Slovenskej republiky, ktorý sa toho roku uskutočnil v Aradáči.
Organizoval ho práve tunajší futbalový klub v spolupráci s Miestnym odborom Matice slovenskej, a potom predstavoval od 23. do 25. augusta aj Srbsko v Rumúnsku na turnaji Matice slovenskej na území juhovýchodnej Európe, kde znovu – zvíťazili. Práve na tom turnaji najmladší hráč ekipe Kristián Gál dal sedem gólov.
– V Rumúnsku bolo pekne. Pekne nás privítali. Osobne mi to bol druhý pohár, ale najsladšie mi bolo keď sme ho získali doma, pred domácim obecenstvom. Tiež ma teší to, že sa mi to podarilo s otcom v ekipe – povedal Kristián.
Že sa im darilo dobre najviac preto, že zápasili pred domácou publikou zhoduje sa i Vladimír Zakić, preto na otázku KDE BOLO ŤAŽŠIE: V RUMÚNSKU ALEBO V DOMA? odpovedá: DOMA.
– Mýslím si, že sme trošku ľahšie dosiahli cieľ, vlastne získali ten pohár, v Rumúnsku, aj napriek tomu, že sme neboli kompletní. Istotone sme mali silnejšiu motiváciu doma, ale sa nám podarilo vyhrať a bez toho, aby sme dostali gól – hrdo uzavrel Zakić.

  • KVALITNÁ EKIPA
    Začiatkom jesennej časti sezóny tréner Zakić mal na zozname 25 hráčov, s ktorými počítal. Boli to brankári Rajko Kurtešan, Čaba Kurunci a Martin Zahorec. Keď ide o hráčov, boli to Vladimír Ďuríček, Dejan Striško, Milan Janković, Vladimir Matejin, Nikola Korać, Vladimír Gál, Miloš Mijić, Milan Števko, Dalibor Miletić, Vladimir Zakić, Mladen Kujundžić, Jovan Birmanac, Milenko Adamov, Ivica Nenin, Ljubiša Rajčević, Nenad Životin, Ivan Vesin, Kristián Gál, Mario Čeman, Nikola Josimov. Kuriozitov je to, že v ekipe hrá niekedy aj samy tréner.
    Odborný štáb činia Srđan Zakić, pomocný tréner Dušan Mijić. Správu činia predseda Dejan Striško, tajomník Milovan Nenin, športový riaditeľ Adam Gal. Správny výbor činia Srđan Zakić, Dušan Mijić, Paľko Labát, Vladimir Gál, Nikola Josimov, Vladimir Matejin.

Stranu pripravila: Suzana Kokavská / Foto: Facebook FK ASK ARADAC