PLIVAČI USPEŠNI U KRAGUJEVCU I ADI

Enja se pozlatila na 200 delfin

Na prvenstvu Srbije za juniore i apsolutno, održanom u Kragujevcu prošlog vikenda, nastupilo je 12 plivača Proletera koji su osvojili šest medalja. Enja Katnić je u juniorskoj konkurenciji osvojila zlato na 200 m delfin, srebro na 400 m mešovito i bronzu na 100 m delfin. Nikola Aćin je do bronze došao na 100 m kraul u apsolutnoj konkurenciji, a junior Nikola Marić je srebro zaslužio na 200 m leđno. Bronzom se okitila štafeta 4×100 m mešovito (Marić, Poša, Petraš i Aćin) u apsolutnoj kategoriji.
Međunarodni promotivni plivački miting „Delfin kup” u Adi okupio je 200 takmičara iz pet zemalja, a među njima i 13 takmičara Proletera koji su osvojili devet medalja. Danilo Kepić se okitio zlatom na 50 m leđno i kraul, a Nevena Petraš je najsjajnije odličje zaslužila na 50 m leđno, a bronzu na 50 m kraul. Do dve bronze došao je Luka Miladić, a po jednu su doneli Eva Krstin, Laura Horvat i Ognjen Borić.