RUKOMET: Proleter ubedljiv u Crvenki

U zaostaloj utakmici 6. kola Arkus lige (A grupe) rukometaši Proletera savladali su Crvenku na gostujućem terenu rezultatom 25:33 (9:15). Kakav- takav otpor domaći su pružali do 14. minuta meča, ali posle toga su Zrenjaninci bili mnogo bolji i iz minuta u minut su uvećavali prednost.

Najefikasniji u ekipi Proletera bili su Aleksa Gaćinović i Saša Terzić koji su postigli po sedam golova. Šest je dao David Pešić, pet puta je precizan bio Nebojša Kanižaj, tri gola je dao Predrag Krivošija, dva je postigao Ognjen Karlaša, a po jedan Nenad Todorov i Vesko Barjaktarević. Za najboljeg pojedinca utakmice proglašen je Aleksa Gaćinović.

Tabela: Partizan 12, Vojvodina 11 (-1), Dubočica 10, Dinamo 9, Proleter 6 (-1), Kikinda Grindeks 4, Spartak 2, Crvenka 0.

Crveno-beli meč 9. kola protiv Dinama iz Pančeva igraju u nedelju od 18 časova u Kristalnoj dvorani, a u sredu, 25. novembra, je na programu zaostali meč 7. kola sa Vojvodinom (Kristalna dvorana, 18.00).

Tekst i foto: D. PETROVIĆ