Spoločnými silami si Bieloblatčania skrášlili osadu

3bPod záštitou Miestneho spoločenstva bieloblatské združenia a jednotlivci ukázali, že sa o svojej osade starajú a že sa všetko dá urobiť keď je vôľa. Starší, mladší obyvatelia tejto malej, ale teplej dedinky, ale I Klub žien, Bieloblatský samostatný mládežnícky klub,zástupcovia cirkvy, študenti a jednotlivci zo Základnej školy Bratstva a jednoty využili priaznivé počasie v sobotu a dali si za úlohu skrášliť ulice. Je pravý pôžitok vidieť mladé sibirské bresty vyfarbené do biela.
Stoja vedľa ceste ako dáki strážcovia, a strážia nielen obyvateľov osady, ale I návštevníkov, šoférov a bicyklistov, ktorich cesta zavedie do dedinky, ktorá akoby sa nachádzala na ostrove. Bresty sa stali symbolom privítania.
Je dôležité zdôrazniť, že v akcie účinkoval veľký počet mladích ľudí, ktorí opovrhli tvrdenie, že mladých nezaujíma ich okolie a že cítia silnú sponu so svojou komunitou. Predsa v tejto osade je normálne, aby všetci dbali o svoje okolie a solidarovali s inými.
Pretože všetko čo stojí za niečo treba zachovať a na mladýcj svet zostáva. V budúcnosti budú tí, ktorí budujú nielen pre seba, tiež pre svojich nástupcov. A tak týmto textom a fotkami chválime všetkých Bieloblatčanov, buď starších či mladších. Najmä BENOK, združenie mládeže, ktorá svoj voľný čas venuje svojej spoločnosti a jej promócie, prosperity, a kontinuity.

Milan Nedeljkov

 

3c

3d