USPEH KARATISTKINJE IZ LAZAREVA

DUNJA DONELA SREBRO I BRONZU

Ovog vikenda u Rijeci je održano prvenstvo Balkana za kadete, juniore i mlađe seniore. Među 770 takmičara iz 13 zemalja bile su i članice kadetske reprezentacije Srbije i lazarevačkog Zadrugara Dunja Rajić i Karatina Krstić.
Dunja je nastupila u konkurenciji kadetkinja do 54 kg, osvojila bronzanu medalju. Do odličja je došla nakon pet borbi. Savladala je takmičarku iz Hrvatske (6:1), tzv. Kosova (4:0), BiH (4:0). U duelu za ulazak u finale izgubila je od druge predstavnice Hrvatske (1:2). U meču za bronzu bila je bolja od karatistkinje sa Kosova (2:0). Kao članica kadetske selekcije, Dunja se okitila srebrom u ekipnoj konkurenciji. Katarina je nastupila u kategoriji do 47 kg. U prvom kolu nadjačala je takmičarku iz BiH (1:0), da bi u drugom kolu izgubila od Crnogorke, aktuelne šampionke Evrope. Rezultat je bio 1:1, ali je rivalka naše karatistkinje prva osvojila poen i tako došla do pobede.