V ARADÁČI BOLA V SOBOTU, 4. FEBRUÁRA, USKOTOČNENÁ 19. TORTIÁDA v réžie spolku žien ruža: spokojné organizátorky a spokojné obecenstvo

Jánošíčanky prekvapili obecenstvo – aj seba – výhľadom mentólovej torty
Ani sme neočákavali, že urobí práve takú tortu, pretože sme na mysli mali niečo celkom iné – povedala po Tortiáde Jánošíčanka Anita Petrášová keď sme sa ju opýtali, ako ona sama reagovala na výhľad torty, ktorú vypracovala Ľudmila Gábrišová,členky Spolku žien z Jánošíka. Pretože torta bola neuveriteľne zaujímavá: podobala sa – nie, bola autentická – na nedeľný obed, a to v „supe” boli aj kuracie nôžky, rezance, mrkva a petržľan. Myska sa podobala na starí, aké mali naše staré mamy a jednu rúčku mala aj poškodenú.
Obecenstvo takmer jednohlasne povedalo – neuveriteľné a nádherné!
Práve tá torta získala cenu pre najkrajšiu podľa obecenstva, a najkrajšia podľa mienky odbornej poroty bola doboška Zuzany Števkovej. Keďže najkrajšia a najchutnejšia boli jedna, cenu pre najkrajšiu dostala Ruženka Gálová pre tortu Sväty anjel. Najkrajšiu na celej manifestácie priniesli Kovačičanky – tortu Capuccino.
Na manifestácie súťažilo 16 tortov, a 10 bolo z Aradáča. Okrem Aradáčankov, torty priniesli aj Vojlovičanky, Kovačicanky, Jánošičanky, Dobanovčanky, Hajdušičanky a Padinčanky.
No, ani vojlovická torta nezostala bez pozornosti, keďže bola vyhotovená v tvare hambrugera, a bola to veľmi verná kópia populárneho jedla!
Organizátorky manifestácie, teda Spolok žien Ruža s predsedníčkou Marou Viliačikovou boli spokojné nielen ako dopadla organizácia, ale i výhľadom tortov a konkurenciou. Všetci prítomní sa zhodli, že toho roku ženy si dali záležať na tom, aby všetky torty boli aj chutné aj pekné.