ARADÁČ: TURNAJ V MALOM FUTBALE O POHÁR JE VEĽYSLANKYNE SLOVENSKEJ REBULIKY V BELEHRADE

Pohár zostáva v Aradáči

Nový-starý viťaz je MOMS Aradáč 1, ktorý vyhral vo finále nad mužstvom zo Šída po kopaní penaltov (3:2), keďže po regulárnom čase výsledok bol 0:0. Aradáčania mali viac skúsenosti a koncentrácie.
Tohoročný turnaj v malom futbale o pohár JE veľvyslankyne Slovenskej republiky v Belehrade odznel v sobotu 20. júla v Aradáči, a nový-starý viťaz je MOMS Aradáč 1, ktorý vyhral vo finále nad mužstvom zo Šída po kopaní penaltov (3:2), keďže po regulárnom čase výsledok bol 0:0. Aradáčania mali viac skúsenosti a koncentrácie.


MOMS Aradáč v seminfinále vyhrali nad Selenčou výsledkom 1:0, a v druhom semifinálovom zápase zápasili MOMS Aradáč 2 a MOMS Šíd (2:2). Aradáčania najprv dali dva góly, a po druhom hneď prijali jeden, a neskôr ešte jeden. Po kopaní penaltov radovali sa predsa Šíďania (bolo 7:6). Šíďania však nemali rovnako koncetrácie a šťastia vo finále.
O tretie miesto bojovali na teréne 2 domáci futbalisti a Selenčania. Selenčania vyhrali výsledkom 1:0.
Po finálovom zápase boli udelené diplómy MOMS-ám a najlepšiemu hráčovi, stelcovi a brankárovi.


Najlepší strelec bol Darko Pavlov zo Selenče, a Selenčania domov odniesli i cenu za najlepšieho hráča. Získal ju Daniel Kutenič. Najlepší brankár, jasné, bol z MOMS Aradáč, Dejan Etveš. Ceny udelili tajomník Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Belehrade Michal Hrušík, predseda športovej komisie MSS Pavel Turan, podpredseda Matice slovenskej v Srbsku pre Báčku Vladimír Fekete, predseda FK AŠK Aradáč Dejan Striško a Suzana Kokavská v mene MOMS Aradáč.


Matičný turnaj v Aradáči organizovali MOMS Aradáč a Futbalový klub AŠK Aradáč. Podporili ih Mesto Zreňanin a Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí.
– V mene organizátorov sa chcem poďakovať predovšetkým Aradáčanom, ktorí pomohli pri organizácie. Zabralo im to mnoho času a vôli, nervov. Boli tu aj mnohí chlapci, ktorí sa tešili bežaniu za loptami keď futbalisti kopli vedľa góla. Taktiež veľká vďaka patrí mediám a novinárom, fotografom, ktorí nám pomohli, aby sa o tomto turnaji počulo, nielen pred turnajom, ale i po ňom. A konečne, poďakúvame aj všetkym inčtitúciám, ktoré nám umožnili, aby sa turnaj zrealizoval – povedala Suzana Kokavská pre týždenník Zreňanin.

  • KTO SA ZÚČASTNIL?
    Na turnaji sa toho roku zúčastnilo 15 mužstiev, a to dve mužstvá z Aradáča, po jedno z Bieleho Blata, Padiny, Hajdušice, Starej Pazovy, Kysáča, Báčskeho Petrovca, Kulpína, Čeláreva, Hložian, Šída, Selenče, Pivníc a Laliťa.

  • AKO A KDE SA HRALO?
    Žrebovaním na samom začiatku turnaja boli ekipy rozdelené do štyroch skupín, a po žrebovaní sa začalo hrať na dvoch terénoch s trávnatou podlohou. Jeden zápas trval 20 minút.


MOMS ARADÁČ 1: Vladimír Gál, Kristián Gál, Dejan Striško, Vladimír Ďuríček, Vladimír Matejin, Vladimír Zakić, Srďan Zakić, Miloš Mijić, Dejan Etveš (brankár)

MOMS ARADÁČ 2: Milan Števko, Adam Števko, Ivan Vesin, Mario Čeman, Pavel Malo, Filip Viliačik, Vladimír Pleva, Martin Labát, Kristián Bretšnajder, Mario Nenin, Martin Zahorec (brankár)

 

 

Pripravila: Suzana Kokavská 

FOTO: Ivan Pančić