ARADÁČANIA PREHRALI VO FINÁLE OD SELENČANOV VO VOJLOVICI, al zostala nádej, že turnaj O ROK Zorganizuje moms aradáč

Na horúcej tráve zhorela sila

Keď sa Aradáčania zjavia na Matičnom turnaji o pohár Jeho Exelencie veľvyslanca Slovenskej republiky v Belehrade, väčšina mužstiev dobre vie, že proti nich nevyhrajú. A je to už taká tradícia, že Aradáčanom súpermi vo finále sú Selenčania.
Tento rok nebol výnimkom. Hralo sa na umelej tráve vo Vojlovici pri Pančeve v sobotu, 22. júla. Vyhrali Aradáčania na svojej ceste do finále najprv nad mužstvom MOMS Šíd, potom i MOMS Biele Blato, a v polufinále boli veľmi presvedčiví proti Padinčanom, ktorí predtým hrali derby proti Kovačičanom a vyhrali po kopaní penaltov.
Hoci hrali polufinále bezmálo pol hodiny pred finálovým zápasom, Selenčania mali viac síl na to, aby hrali naplno vo finále. Aradáčania, zdalo sa, nemali silu na to, aby sa vzopreli Selenčanom. Otázka je či Selenčania v duchu vôbec nepretrhli polufinálový zápas a tak zostali v mysli na trávniku, alebo len mali viac síl?
Otázna je aj motvácia Aradáčanov po skupinovej fáze: najmä, mužstvo z Aradáča vyhralo nad mužstvami v skupine presvedčivo, a to tak, že sa v obecenstve dali počuť komentáre o tom, ako Aradáčania dominovali v skupine. Dominácia pokračovala i v polufinále proti Padiny, a potom mali pauzu takmer hodinu a pol. No, zdalo sa, že aradáčski futbalisti pohár vo svojich  rukách videli hneď po prvom zápase. Boli silní, ale nikto nie je silní až toľko aby vyhral na začiatku závodenia…
Nakoniec, MOMS Aradáč je ochotný organozivať matičný turnaj o rok v tejto slovenskej osade v Banáte, a podľa komentárov predsedu športovej komisie Matice slovenskej v Srbsku Pavela Turana by sa dalo uzavrieť, že sú otváraním fiskultúrnej sály podmienky na organizáciu v Aradáči splnené. O tejto otázky sa podrebnejšie bude vedieť o rok.

S.K.

dav
dav
dav
dav