ARADÁČSKA VINARIADA: PO DVOCH DEGUSTAČNÝCH VEČIERKOCH, TAKMER 50 VÍN

Vyhlásené najlepšie aradáčske vína v troch kategóriách
Po dvoch degustačných večierkoch, na ktorom aradáčski vinohradníci vyskúšali takmer 50 vzorkov vín, a to 29 bielych, 16 červených a osem vzorkov rosé, začiatkom minulého mesiaca sa uskutočnila aj 29. Vinariáda. Na finálnej degustácie 6. februára vyhlásili najlepšie vína v kategórie červených, bielých a rosé vín, a taktiež najkrajší vinohrad.
Najkrajší vinohrad známkovala špeciálna komisia, na čele ktorej bol Pavel Labat. Práve on udelil diplomy pre najkrašie vinohrady, ktoré získali Janko Labat a Ivan Pleva. Predsa, pohár pre najkrajší vinohrad odišiel do rúk Alberta Čemana.
Keď ide o vína, komisia, čí predseda bol Janko Jánošík, rozhodla po degustáciach, že najlepšie biele víno „otočil“ Ivan Pleva. Druhú cenu za biele víno dostal Jano Hrubík, a tretiu Zdenko Goda.
V kategórie rosé vín, najlepšie víno „otočil“ Pavel Viliačik. Diplóm za druhé v poradí dostal predseda Spolku vinohradníkov Aradáč Miroslav Števko, a rosé víno Janka Hrubíka bolo tretie.
V kategórie červených vín najlepšie víno bolo v pivnici Jánošík, „otočil“ ho Janko Jánošík. Na druhom mieste bolo znovu víno Jana Hrubíka, a na treťom Pavela Labat.
Vinariadu organizoval Spolok vinohraníkov Aradáč, a podporili ho aj súkromíci Miomar Agrar, Savacoop, Pionir seme, Naftahem, Syngenta, Gravotech, Pizza Saracena a Twix, Ana stil kadernícky salon, Madra, Hemikal Agrosava, Farma kureniec Trifuljesku Ljubiša, Pivnica Jánošík, Pivnica Hrubík, Ekobooster, Kvetinárstvo TNT a Soda aqua Dani Mužlja.