ZAČIATKOM SEPTEMBRA V ARADÁČI BOLA USKUTOČNENÁ TRADIČNÁ, 14. OBERAČKA

Sladké, mladé vínko

Domáci dočkali svojich hostí s vínom a tradičnými jedlami, a hostia priniesli dobrú náladu a dobrú hudbu.

Prvý víkend v septembri v Aradáči bola uskutočnená tradičná manifestácia Oberačka, toho roku 14. krát. Organizovali ju aradáčski vinohradníci a Združenie občanov Harmónia.
Manifestácia sa začala tradičnými raňajkami v miestnostiach Harmónie, skadiaľ sa organizátori, účastníci a návštevníci dali na cestu do aradáčskeho chotáru. Práve ako minulé roky, manifestácia bola zameraná na dva vinohrady – toho roku to boli vinohrady mladých vinohradníkov Jana Hrubíka a Alberta Čemana.
Domáci dočkali svojich hostí s vínom a tradičnými jedlami, a hostia priniesli dobrú náladu a dobrú hudbu. Veru, nie je žiadna manifestácia bez aradáčskych Meškárok!
Rovnako ako minulé roky, hrozno oberali aj tí najmladší, ktorým starší vysvetlili ako to majú správne robiť.
Spoločná je mienka vinohradníkov, že tento rok bol dobrý pre vinohrad a hrozno. Pravda, prvé mladé vína budú pokrstené na Martina v novembri, a potom si milovníci vín budú môcť zaobstarať svoje obľúbené u aradáčskych vinárov.
Tohoročná Oberačka bola zorganizovaná s podporou Miestneho spoločenstva Aradáč a Mestá Zreňanin.

  • Fotili členovia Foto klubu CD13
    Inak ako minulé roky, tohtoročná manifestácia nevidela mnoho médií. Mnohí novinári boli prekvapení z toho, že nevedeli, že manifestácia bola uskutočnená.
    Predsa, členovia Foto klubu CD13 sa pousilovali zbadať dátumy všetkých manifestácií.
    – Najviac nás bavili deti! Nikto nás nevolal ma manifestáciu, ale bolo nám veľmi pekne, my sme sa dohodli fotiť všetky manifestácie v okolí práve preto, aby sme si priblížili tradíciu a obyčaje osád v okolí – povedala Tamara Agramović, členka klubu.

Stranu pripravila: Suzana Kokavská
Foto: Tamara Agramović a Aleksandar Žarkov (Foto klub CD13)