Zlatá jeseň u bieloblatských škôlkárikoch

Farby dozretého ovocia a plody jesene v triede

Veľkí sú to ľudia, tí škôlkárikovia. Vedia ktoré je ročné obdobie najfarebnejšie, a čomu sa radujú keď zavíta jeseň do naších krajov. Vychvávateľka Ilonka Vršková mala doteraz mnoho chalpčekov a dievčát v skôlke, a každého roku vysvetľuje svojím budúcim školárikom čo to je jeseň a čo nám ona prináša. Aby im čo lepšie vysvetlila, poprosila ich, aby prinesli do škôlke to, čo ich asocuje na jeseň. Keď priniesli ovocie, zeleninu a plody jesene, dominovala zlatá farba: hrušky, jablká, dule a kukurica.

Zarovnak sa na Základnej škole Bratstva a jednoty v Bielom Blate oslávil aj Svetový deň stravy, 16. október.

Riaditeľ a učiteľky chceli podporiť deti v tom, aby sa ku svojmu telu správali dobre, aby pravidelne jedli. To znamená, že občas môžu jesť sladkosti, ale že v stravovaní prednosť majú mať zeleniny a ovocie.

-Deťom sme povedali a poukázali na to, že v niektorých častiach sveta deti nemajú čo jesť, nemaju privilegiu jesť zeleniny a ovocie, a možem povedať, že na to niektoré deti zareagovali veľmi emotívne a niektoré predložili, aby sme poslali tým deťom to, čoho my máme na zvyšok. Bola to ozajstná lekcia z humanity – povedal riaditeľ Milan Nedeljkov.

Za úlohu deti mali priniesť z domu to ovocie alebo zeleninu, ktorú majú v záhrade.Z toho potom urobili peknú výstavu, a na záver poznamenali – toto treba jesť ak chcete žiť 100 rokov, a to zdraví.